علائمی که نشان می دهد نوجوان شما به مشاوره نیاز دارد


سه علامتی ک نشان میدهد نوجنتان نیاز به درمان دارد
برخی نوجوانان با کمی آشفتگی نوجوانی را پشت سر میگذرند و برخی دیگر بلوغشان شبیه منفجر شدن بمب است . بعد از انفجار هیچ چیز مثل قبل نیست .
چه علائمی در نوجوانان طبیعی است ؟ چه علائمی طبیعی نیست ؟
چه علائمی مثل بی ثباتی خلق، احساس غم و اندوه ، از دست دادن علاقه به برخی فعالیت های لذت بخش ،خستگی و خواب زیاد یا بی خوابی می توانند علائم مرحله رشد نوجوانان باشند اما در صورت وجود علائم زیر حتما کمک حرفه ای یگیرید :1)رفتارهای خود اسیب رسان : اگر نوجوان شما رفتارهای مثل بریدن، ضربه زدن یا اسیب رسانندن به خود را دارد نشانی از اشفتگی عاطفی غیر قابل تحمل است .خودزنی می تواند به شکل عادت دربیاید و با گذشت زمان تشدید شود.
2)سوء مصرف مواد :برخی رفتارها مثل امتحان کردن الکل در نوجوانان متداول است اما اگر نوجوان شما مرتبا با حال غیر عادی به خانه می آید یک مشکل جدی است ک ریشه دارد . به خصوص اگر در خانواده شما سابقه سوء مصرف مواد وجود دا د سریعا اقدام کنید .
3) افکار یا اقدام خودکشی:عجیب است ک برخی والدین تهدید ب خودکشی را جدی نمیگیرند . والدین فکر میکنن می توانند خودشان شرایط را مدیریت کنند یا نوجوانشان در حال جلب توجه است . با توجه به افزایش امار خودکشی به ویژه در دختران،تهدید هارو فورا جدی بگیرید

کودک و نوجوان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *